- Məhsuldar oxu vərdişlərinin inkişaf etdirilməsi
- Dinlənilən mətnlərin məhsuldar mənimsənilməsinin inkişafı
- Məktəb proqramının əsas fənləri üzrə fikri yazılı ifadə etmək vərdişlərinin formalaşdırılması
Məktəbimiz Dickens - 2012 layihəsinin iştirakçısı olmuşdur. Layihədə məktəbimizi 8r və 7a sinif şagirdlərindən ibarət yaradıcı qrup təmsil etmişdir. Onların hazırladığı klip videoklip yarışmasında 2-ci yerə layiq görülmüşdür. Onlar kubok və hədiyyələrlə təltif olundular. Mərasimdə Azərbaycan Respublikası Təhsil Naziri Misir Mərdanov, Britaniya Şurasının Direktoru Pol Klemenson, məktəb direktorları, valideynlər və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak edirdilər. Mərasimdən görüntüləri təqdim edirik.
1 İYUN - UŞAQLARI BEYNƏLXALQ MÜDAFİƏ GÜNÜ
Bu gün məktəbin akt zalında 1 İyun Uşaqları Beynəlxalq Müdafiə Günü münasibətilə maraqlı tədbir keçirildi. Tədbiri giriş sözü ilə məktəbin direktoru Vəfa xanım açdı. O, uşaqları bayram münasibətilə təbrik etdi, dərs ilini başa vurmaları münasibətilə onlara uğurlar arzuladı.
İl ərzində müsabiqələrdə, beynəlxalq və respublika olimpiadalarında nailiyyətlər qazanmış şagirdlər diplomlar və sertifikatlarla mükafatlandırıldılar. Sonra məktəbin şagirdlərinin çıxışları başlandı. Rəngarəng rəqslər, mahnılar alqışlarla qarşılandı. Bu çıxışlardan görüntüləri bloq oxucularına veb 2 alətlərindən birində təqdim edəcəyik. Amma hələ tam hazır deyil deyə oxucularımızı bir az intizarda saxlamalı olacayıq.
Ən nəhayət hamının səbirsizliklə gözlədiyi "İlin Şagirdi - 2012" müsabiqəsinə yekun vuruldu. İlin şagirdi adını məktəbin vitse prezidenti Səbinə Qaraşova elan etdi.
Bu ada 2-ci sinif şagirdi Aylin İsmayılova layiq görüldü. Bu mövzuda görüntüləri də yaxın günlərdə yerləşdirəcəyik. Ona görə də bir az səbirli olun. Bizə belə gəlir ki, təqdim edəcəyimiz bu servis də sizin marağınıza səbəb olacaq.
Odur ki, bloqu izləməyi davam edin.
15.06.2012
Hamını bir daha salamlayırıq. Bilirik ki, Sizləri intizarda çox saxlamışıq. Nəhayət bu intizara son qoymaq istəriyik. Öncədən qeyd etdiyimiz kimi, Sizə söz vermişdik ki, yeni Veb 2 alətində tədbirdən görüntüləri təqdim edəcəyik. Bu Veb 2 aləti PhotoSnack adlanır. Ümid edirik ki, digər Veb 2 alətləri kimi bu alət də Sizlərin marağına səbəb olacaq.
İlin Şagirdi - 2012 - Aylin İsmayılova
Комментариев нет: